Jak vybrat podprsenku

Padnoucí podprsenka změní Váš život. Padnoucí podprsenka uleví bolesti zad, která je často způsobena příliš velkým obvodem nošeného prádla - veškerá váha poprsí "visí" na ramenou. Váhu poprsí by měl z větší části nést obvod. Proto je tak důležité, aby dobře seděl, může díky tomu plnit svoji funkci.

Jak vybrat správnou velikost podprsenky?

Měřte se a zkoušejte! Měříme se bez oblečení pouze v podprsence, která dobře sedí. Pro měření nejsou vhodné podprsenky s výstuží či podprsenky sportovní. 

Obvod pod prsy měříme těsně pod ňadry při výdechu. Metr by neměl odstávat či být v zadní části provislý. Vybraná podprsenka by měla mít obvod o 6 - 10 cm menší, než kolik centimetrů jste naměřila. S tím Vám pomůže tabulka.

Obvod přes prsa měříme v nejširším místě ňader. Metr by opět neměl odstávat, prověšet se, ale ani škrtit. 

Velikost košíčku zjistíme tak, že od obvodu přes prsa odečteme obvod pod prsy. Tedy pokud jsme naměřili obvod přes prsa 98 a obvod pod nimi 82, velikost Vašeho košíčku by měla být 98 - 82 = 16 tedy C. 

Velmi důležitý typ!

Obvod podprenky se nerovná naměřenému obvodu Vašeho hrudníku. Velikost podprsenky v evropském číslování by měla být o 6-10cm menší než skutečně naměřená velkost. Koukněte do tabulky.

Máte právě teď správnou velikost podprsenky?

 • Celé ňadro by mělo pohodlně sedět v košíčku. Kostice ani okraj košíčku v žádném případě nesmí prso přetínat! Je to neestetické a především nezdravé. Kostice by měla sedět tam, kde prso roste od těla.

 • Stejně tak by košíček neměl být výrazně širší než samotné prso. To napraváte tak, že při výběru sáhnete pro podprsenku s větším košíčkem a menším obvodem. 

 • Zadní část podprsenky by měla být vodorovná, ve stejné výšce jako ta přední. Pokud má Vaše podprsenka tendenci drát se po zádech nahoru, máte špatnou velikost, nejspíše malé košíčky. 

 • Obvod podprsenky by měl přiléhat těsně k tělu. Není dobré, pokud pod obvod podprsenky snadno vsunete ruku, podprsenka je velká. Samozřejmě nesmí ani tlačit - pokud po celodenním nošení míváte po obvodu otlaky, podprsenka je malá. Zkuste větší obvod nebo větší košíček. Změřte se a zkoušejte!

   Test správné velikosti Vaší podprsenky

   Zvedněte ruce prudce nahoru. Pokud košíčky zůstanou sedět pod ňadry, všechno je v pořádku. 

   Zkuste u podprsenky sundat ramínka a zatančit si. Co se stane? Pokud se podprsenka sesouvá směrem dolů, je její obvod přílš velký. 

   Nejlepší kalhotky na světě.

   Kalhotky Victoria's Secret a PINK, originál rovnou od výrobce z USA.