Střihy kalhotek

Střihy kalhotek

Není to žádná veliká věda. Stejně jako každý z nás rozezná tílko od roláku, není těžké rozeznat tanga od bikin, které se v Česku vžily pod pojmem "klasické kalhotky". Generálně můžeme konstatovat, že střih rozeznáme podle množství materiálu a tedy podle míry zakrytí.

1. Tanga 

Tanaga @viktorkavpraze pics

Klasická tanga zakryjí klín a odhalují zadeček. Pasová guma může být různě široká, sed může být nízký i vysoký. Podstatné je, že vzadu mají kalhotky pouze trojúhelníček látky, který z valné části sedí mezi půlkami. 

2. G-string tanga

U Victoria's Secret je přejmenovali na V-string. Jedná se o tanga provázková, která zakryjí ještě méně, než klasická tanga, i když se v tomto případě jedná opravdu pouze o formalitu. Kalhotky tvoří trojúhelník látky, který zakryje klín a dva provázky, které se potkávají nad zadečkem a "drží" celé kalhotky dohromady. Provázky mohou být zdvojené, ozdobné, jakékoliv si umíte představit. 

Nezní to možná úplně pohodlně a je pravda, že když taková tanga oblékáte poprvé, je to nezvyk. Využití nejmodernějších umělotin dnes dovoluje vyrobit superměkké a zároveň fantasticky pružné krajky, které je radost nosit. 

3. Bikiny

Bikini střih pics @viktorkavpraze

Pro bikiny je typické, že jsou střižené napříč zadečkem. Látka na zadečku připomíná tvar trojúhelníku, který ale na rozdíl od tang sedí na půlkách a částečně je zakrývá. Míra zakrytí se samozřejmě model od modelu liší, můžeme ale říct, že bikiny zakryjí něco kolo jedné poloviny zadečku. Často mají vyšší sed i vyšší pas.

Tento střih poprvé spatřil světlo světa už v roce '46 a je pojmenován po Atolu Bikini, kde proběhla první veřejná zkouška atomové zbraně. Byla a je to bomba. Střih je i po skoro pětasedmdesáti letech v kurzu. Fantasticky tvaruje zadeček a definitivně neevokuje bombarďáky. 

4. Brazilky

Brazilky střihy infopic @viktorkavpraze

Brazilky vznikly spojením tang a bikin. Brazilky zakryjí víc než běžná tanga ale míň než bikiny. Řekněme, že průměrné brazilky zakryjí asi třetinu zadečku. Na rozdíl od bikin mají častěji nižší sed i nižší pas. 

Tento střih je oblíbený pro svoji schopnost tvarovat zadeček a tak trošku se ukázat v obrysu pod upnutou sukní. 

5. Cheeky a cheekster

Cheeky&cheekster strihy infopic @viktorkavpraze

Říká se jim taky "french style knickers", tedy francouzské kalhotky. Tento střih odhaluje asi třetinu zadečku a dvě třetiny zakrývá. Většinou sedí dole na bocích a mají nízký pas, ale není to pravidlo. 

Kalhotky střihu cheekster a cheeky zakulacují a zmenšují zadeček, jsou často k dostání v různých krajkových a ozdobných verzích, vyjímkou ale nejsou ani varianty z bavlny nebo bezešvé. Často mají změkčené okraje, protože veliký důraz je u tohoto střihu kladen na pohodlnost. Také jsou to kalhotky, které spoustu z Vás používá na spaní.  

Dozvěděli jste se, co jste potřebovali? Dejte nám vědět!

Při hledání dat pro tenhle článek jsem narazila na spoustu různých popisů, které se vzájemně zásadně lišily. Přiklonila jsem se k rozdělení podle Victoria's Secret.

 


Chceš být Holka z Viktorky?
Pošli nám svůj Instáč!

Stále hledáme slečny, dívky a dámy, které se chtějí fotit v kalhotkách od Viktorky. Pošli nám mail s odkazem na Tvoje sítě a napiš něco o sobě. Těšíme se!

Další články na blogu

Nový web, stará dobrá Viktorka
Je nám velikou ctí Vám představit nový web, na kterém pracujeme několik měsíců. Líbí se Vám? A změnilo se něco zásadního? To se dočtete v článku.
Copyright
Nacházíme naše texty na webech konkurence. 1 ku 1 zkopírované v úvodnících, blozích i produktových popisech. A co s tím děláme? No vlastně nelze dělat nic..
Bezešvé kalhotky
Máte bezešvé kalhotky ve svém šatníku nebo o jejich koupi teprve přemýšlíte? My, Holky z Viktorky, je milujeme, a stejně tak naše zákaznice!